foto2

ur., zm. ?

 

Ojciec: ? *

Matka: Ewa Miksz **

 

mąż:   Maciej Kostecki, ur. 1835

dzieci: Bolesław 1861,  Zdzisław Andrzej 1864, Kazimierz Aleksander 1867, Maria 1869

 

Mieszkała z rodziną we Lwowie. Jej mąż Maciej był cukiernikiem, miał cukiernię we Lwowie przy ul. Ludwika Karola i 4 filie 


* W dokumentach brak danych: Zgodnie z aktami urodzenia synów Maria była dzieckiem nieślubnym, miała z domu nazwisko matki Miksz. Jej matka później wyszła za mąż i przyjęła nazwisko Laster (w akcie urodzania syna Zdzisława Andrzeja „Maria Miksz córka Ewy Miksz, żony Lostera”) .
Maria w niektórych dokumentach dzieci i wnuków ma wpisane nazwisko z domu „Held” W jednym z dokumentów jest nawet "nata Held" (czyli urodzona jako Held). W akcie urodzenia córki Marii natomiast pojawiło się imię i nazwisko ojca: Henryk Held. (nie jest jasne, skąd taka sytuacja).
(Według mojej teorii jej matka, Ewa Miksz wyszła za mąż (ponownie) za pana Helda i Maria jeśli tylko mogła podawała jako nazwisko ojca: Held, czyli męża swojej matki. Nie zawsze to się dało, bo wymagano metryki i wtedy się pojawiało znów Miksz (jak w akcie urodzenia wnuczki Olgi Jadwigi Kosteckiej).

** Jej dane oraz jej męża w Akcie urodzenia syna Zdzisława Andrzeja i pozostałych dzieci, oraz w Świadectwie ślubu syna Bolesława

Copyrigcht © 2024   Moja Rodzina