foto2

ur 1796* - zm ?

 

Ojciec: Mikołąj Łągiewski ur 1766

Matka: Apolonia z d. Kiełkiewicz

 

1. mąż:  Błażej Golik, ur. 1788, zm 1836  (3 miesiące przed narodzeniem córki Anny)

Dzieci: Wincenty ur.1826, Anna Zygmuntowska z d. Golik ur. 1836

 
2 mąż Józef Górecki, ślub 27.03.1837


* Data urodzenia wyliczona z aktu urodzenia syna Wincentego (w 1826 roku miała 30 lat)

Dokumenty: Akt urodzenia syna Wincentego (źródło: geneteka.geneolodzy.pl): "Działo się w Piotrkowie dnia piątego kwietnia tysiąc ośmset dwudziestego czwartego roku o godzinie trzeciej popołudniu. Stawił się Błażej Golik rolnik tu w Piotrkowie zamieszkały Mayster profesji krawieckiej lat trzydzieści ośm liczący w obecności (...) i okazał nam dziecię płci męskiej, które się urodziło w Piotrkowie (...) z jego małżonki Józefy z Łągiewskich lat trzydzieści liczącej. (...)

WincentyGolikUr

 

Akt zgonu Błażeja Golika (żródło: geneteka.geneolodzy.pl): "Działo się w Piotrkowie dnia dwunastego maia tysiąc ośmsettrzydziestego czwartego roku o godzinie piątej po południu. Stawili się (...) i oświadczyli iż w dniu wczorajszym o godzinie piątej po południu umarł w Piotrkowie Błażej Golik, obywatel rolny lat czterdzieści ośm mający syn Michała i Heleny Golików w (?) zostawiwszy osieroconą żonę Józefę z Łągiewskich Golikową w Piotrkowie (...)"

BlazejGolikZgon

Źródło: geneteka.geneolodzy.pl - ślub Józefy Golik, wdowy po Błażeju Goliku z Józefem Góreckim  w dniu 27.03.1837. Ważne - imiona rodziców: Mikołaj i Apolonia.

JozefaGolikJozefGoreckiSlub

 

Copyrigcht © 2024   Moja Rodzina