foto2

ur. 1798* (ok.)  w Piotrkowie Trybunalskim,
zam. w Kołacinku 
następnie w Piotrkowie Trybunalskim

 

ojciec: Jakub Paczuski

matka: Wiktoria Paczuska  z d. Sikorska, ur. 1773, zm. 1836

 

1. Mąż: Tomasz Zygmuntowski 1796 (ok) - 1840, ślub 12 maja 1824 w Gomulinie

2 Mąż: Tomasz Podgóralski (ślub 1843) - akt ślubu tutaj

 

Dzieci:

Joanna, ur. 1830, Anastazja ur. 1833, Tomasz, ur. 1834, Piotr Maciej 1837, Alexander ur. 1840, Józef ?

 

* Rok urodzenia wyliczony z wieku podanego w dokumentach (najwcześniej 1798, najpóźniej 1800)
 

Dokumenty:

Jej dane  tutaj: dokumenty Zygmuntowskich

Poniżej

Akt ślubu Domicell Paczuski z Tomaszem Zygmuntowskim: "Roku Tysiąc Ośmset dwudziestego czwartego dnia dwunastego maia przed nami Zastępcą Urzednika Stanu Cywilnego parafii Gomolin powiatu piotrkowskiego w województwie Kaliskim stawił się (...) Tomasz Zygmuntowski młodzian mający podług przed nami złożonej metryki ... z ksiąg Kościoła ... lat dwadzieścia ośm, który zostaje w Komacinie (Kołacinie?) za ekonoma w parafii urodziny? w asystencji Wojciecha i Katarzyny Zymiańkiewiczów w Komacinie (Kołacinie?) zamieszkałych gdy rodzice Piotr i Maryanna nie żyją ... tudzież ... Domicella Paczuska panna dowodząca przed nami złożoną metryką wyjętą z Ksiąg Kościoła piotrkowskiego lat dwadzieścia sześć która .... w asystencji Wiktoryi matki własnej i Jakuba Sikorskiego ... gdy ojciec Jakub Paczuski nieżyje (...)

TomaszZygmuntowskiSlubFragm

Akt zgonu męża Domicelli Tomasza Zygmuntowskiego 19 maja 1840, oraz Świadectwo ponownego ślubu Domicelli:

"(...) umarł Tomasz Zygmontoski wieku swego lat czterdzieści mający, zamieszkały we wsi Kołacinie w obowiązku Ekonoma przy Dworze, zostawiwszy po sobie owdowiałą Żonę Domicele z Paczuskiego Zygmuntowską, synów Józefa Tomasza Piotra córkę Joannę przy Matce zostaiących w tejże wsi Kołacinie."
DomicellaWdowa

- "Działo się w mieście Piotrkowie dnia 22 lutego 1843 (...) Wiadomym czynimy że w przytomności świadków (...) w dniu dzisiejszym zawarte zostało religijne małżeństwo pomiędzy Tomaszem Podgóralskim, wdowcem (...) urodzonym w Piotrkowie i tamże zamieszkałym lat 37 liczącym a Domicellą Zygmuntowską wdową córką niegdyś Jakóba i Wiktorii Paczuskich obojga już nieżyjących urodzoną w Piotrkowie tamże zamieszkałą lat 42 liczącą (...)
DomicellaWdowa

Copyrigcht © 2024   Moja Rodzina